پروژه ها و محصولات تحقیقاتی

کلیه پروژه های تحقیقاتی اجرا شده توسط ما که در زمینه رشته های برق و کامپیوتر می باشند در این شاخه منتشر می شوند. در صورتیکه پروژه مدنظر شما در این بخش موجود نباشد، می توانید پروژه دلخواه خود را از طریق بخش سفارش پروژه ارسال نمائید تا مورد بررسی قرار گیرد

سنجش فاصله با ماژول SRF08 - کد 304

هدف در این پروژه، سنجش فاصله توسط ماژول SRF08 آلتراسونیک و نمایش فاصله بر روی LCD می باشد. در این مدار یک سری منوهایی نیز تعبیه شده که می توان فاصله حداقل، آلارم فاصله، سنجش میزان نور محیط (با سنسور LDR ماژول)، تعریف آلارم برای هر میزان شدت نور، را تعیین نمود. کاربرد این مدار می تواند به منظور کنترل سطح مخازن با دقت ۳ سانتی متر تا ۶ متر باشد.

توضيحات بيشتر --> afshinalizadeh.com/LZVT1

کنترل استپ موتور با LCD - کد 305

در این پروژه از میکروکنترلر ATMEGA16 به منظور کنترل استپ موتور استفاده شده است که کلیه پیغام ها بر روی یک نمایشگر نشان داده می شود.

توضيحات بيشتر --> afshinalizadeh.com/abHg1

کیبورد بی سیم USB بدون درایور سخت افزاری - کد 310

هدف در این پروژه طراحی یک کیبورد بی سیم برای کامپیوتر می باشد بطوری که توسط یک ریموت کنترل مادون قرمز وقتی کلیدهای این ریموت کنترل فشار داده می شود می بایست از طریق پروتکل RC5 توسط یک سنسور گیرنده اطلاعات دیکد شده و به میکروکنترلر ارسال گردد و میکروکنترلر بعد از دریافت اطلاعات و فهم اینکه چه کلیدی روی ریموت کنترل فشارد داده شده است، از طریق پروتکل ارتباطی USB کدهای مخصوص را به کامپیوتر ارسال کند (کیبورد بی سیم) یا به عبارت بهتر بعد از اتصال این مدار به کامیپوتر، می بایست کامپیوتر آن را به عنوان یک کیبورد شناسایی کند که این کار مستلزم برنامه نویسی بسیار پیشرفته و پاسخ دهی پیچیده به وقفه های چندلایه پروتکل استاندارد USB می باشد. برای پیاده سازی این پروژه براحتی میشد از تراشه های راه انداز پروتکل USB موسوم به تراشه های FT استفاده نمود اما به دلیل محدود نمودن پروژه توسط کارفرما مجبور شدیم کل پروتکل USB را بصورت نرم افزاری شبیه سازی نماییم چون میکروکنترلرهای سری Mega AVR بصورت سخت افزاری پروتکل USB را پشتیبانی نمی کنند.

توضيحات بيشتر --> afshinalizadeh.com/4eIaL